Početna » Sport » Španija šampion Evrope

U finalu srušili Englesku

Španija šampion Evrope

Reprezentacija Španije osvojila je Evropsko prvenstvo nakon što su u finalu pobedili Englesku 2-1. Ovo je, rekordna, četvrta titula šampiona starog kontinenta.

Od početka do kraja prvenstva Španci su igrali definitivno najbolji fudbal, a na ovom Euru nisu zabeležili nijedan poraz.

Bili su Španci bolji i u ovom finalu protiv ekipe koja “na papiru” možda ima i najbolji sastav.

Prvo poluvreme prošlo je u taktičkom nadmudrivanju i ispitivanju snaga, pa ljubitelji fudbala nisu mogli uživati u dobroj predstavi. Viđeno je svega osam šuteva, ali nijedan u okvir gola.

A onda spektakl – Španija već u 47. minuti stiže do vodstva. Na asistenciju mladog Jamala sjajno se snalazi Niko Vilijams i šalje loptu iza leđa Pikforda. Nisu Španci tu stali. Redale su se šanse, ali nisu stigli do drugog gola.

I onda kazna u 73. minuti. Rezervista Kol Palmer naišao je na asistenciju Belingema i zabio sjajan go.

Igra se ponovo umrtvila i delovalo je da ćemo gledati produžetke. Međutim, eksplozivna kontra je krenula, fenomenalni Kukurelja šalje loptu ka Orizibalu, a ovaj u 86. minuti dovodi Špance u vodstvo koje im je osiguralo novu titulu.