Почетна » Спорт » Шпанија шампион Европе

У финалу срушили Енглеску

Шпанија шампион Европе

Репрезентација Шпаније освојила је Европско првенство након што су у финалу победили Енглеску 2-1. Ово је, рекордна, четврта титула шампиона старог континента.

Од почетка до краја првенства Шпанци су играли дефинитивно најбољи фудбал, а на овом Еуру нису забележили ниједан пораз.

Били су Шпанци бољи и у овом финалу против екипе која “на папиру” можда има и најбољи састав.

Прво полувреме прошло је у тактичком надмудривању и испитивању снага, па љубитељи фудбала нису могли уживати у доброј представи. Виђено је свега осам шутева, али ниједан у оквир гола.

А онда спектакл – Шпанија већ у 47. минути стиже до водства. На асистенцију младог Јамала сјајно се сналази Нико Вилијамс и шаље лопту иза леђа Пикфорда. Нису Шпанци ту стали. Редале су се шансе, али нису стигли до другог гола.

И онда казна у 73. минути. Резервиста Кол Палмер наишао је на асистенцију Белингема и забио сјајан го.

Игра се поново умртвила и деловало је да ћемо гледати продужетке. Међутим, експлозивна контра је кренула, феноменални Кукуреља шаље лопту ка Оризибалу, а овај у 86. минути доводи Шпанце у водство које им је осигурало нову титулу.