Početna » Sport » Istorijski preokret: Reprezentacija Srbije istopila -24 i porazila Australiju

U polufinalu se sastajemo sa boljim iz duela SAD i Brazil

Istorijski preokret: Reprezentacija Srbije istopila -24 i porazila Australiju

Četvrtfinalni meč košarkaškog turnira na Olimpijskim igrama u Parizu između Srbije i Australije posle prvih pet minuta egala, krenuo je u lošem smeru po reprezentaciju Srbije, posle prve četvrtine, bilo je čak 14 razlike za Australijance, 31:17.

Iskusni Peti Mils, koji kao po običaju igra sjajno po FIBA pravilima, zaplesao je po parketu kao u najboljim danima iz San Antonio Sparsa krajem prve i početkom druge četvrtine i vezao brzih 18 poena. Na krilima njega i Džoša Gidija, popularni „kenguri“ su imali čak 24 poena prednosti sredinom druge četvrtine.

Mnogo bolja odbrana reprezentacije Srbije

Nakon žustrog tajm-auta selektora Srbije Svetislava Pešića, reprezentacija Srbije je do kraja poluvremena odigrala znatno bolju odbranu i na poluvreme se otišlo sa 12 poena minusa, 54:42.

Sjajna treća četvrtina za reprezentaciju Srbije, fenomenalni Ognjen Dobrić je pokrenuo ekipu sa svoje dve trojke kao i Bogdan Bogdanović sa vezanih 5 poena. Dobra odbrana je rezultovala tome da Srbija ima +1 na kraju treće četvrtine.

Aleksa Avramović je uneo sjajnu energiju u petorku, iako je napravio bespotreban nesportski faul nad Danteom Eksumom.

Četvrtu četvrtinu je obeležila rezultatska klackalica i mnogo grešaka u napadu i jedne i druge reprezentacije. Pri rezultatu 82:80 u korist Srbije, neverovatni Peti Mils je pogodio jako težak šut sa poludistance preko Nikole Jokića i tako utakmicu poslao u produžetak.

Ipak, Nikola Jokić je još jednom pokazao zašto je najbolji košarkaš na svetu. Na rezultatu 89:90 za Australiju, pogodio je horog preko cele centarske linije Australije, a zatim sledeći napad pogodio težak šut iz okreta za +3. Bogdan Bogdanović rešava utakmicu sa 2 penala. Pobeda Srbije 95:90. Čekamo boljeg iz duela SAD i Brazil.