Почетна » Спорт » Историјски преокрет: Репрезентација Србије истопила -24 и поразила Аустралију

У полуфиналу се састајемо са бољим из дуела САД и Бразил

Историјски преокрет: Репрезентација Србије истопила -24 и поразила Аустралију

Четвртфинални меч кошаркашког турнира на Олимпијским играма у Паризу између Србије и Аустралије после првих пет минута егала, кренуо је у лошем смеру по репрезентацију Србије, после прве четвртине, било је чак 14 разлике за Аустралијанце, 31:17.

Искусни Пети Милс, који као по обичају игра сјајно по ФИБА правилима, заплесао је по паркету као у најбољим данима из Сан Антонио Спарса крајем прве и почетком друге четвртине и везао брзих 18 поена. На крилима њега и Џоша Гидија, популарни „кенгури“ су имали чак 24 поена предности средином друге четвртине.

Много боља одбрана репрезентације Србије

Након жустрог тајм-аута селектора Србије Светислава Пешића, репрезентација Србије је до краја полувремена одиграла знатно бољу одбрану и на полувреме се отишло са 12 поена минуса, 54:42.

Сјајна трећа четвртина за репрезентацију Србије, феноменални Огњен Добрић је покренуо екипу са своје две тројке као и Богдан Богдановић са везаних 5 поена. Добра одбрана је резултовала томе да Србија има +1 на крају треће четвртине.

Алекса Аврамовић је унео сјајну енергију у петорку, иако је направио беспотребан неспортски фаул над Дантеом Ексумом.

Четврту четвртину је обележила резултатска клацкалица и много грешака у нападу и једне и друге репрезентације. При резултату 82:80 у корист Србије, невероватни Пети Милс је погодио јако тежак шут са полудистанце преко Николе Јокића и тако утакмицу послао у продужетак.

Ипак, Никола Јокић је још једном показао зашто је најбољи кошаркаш на свету. На резултату 89:90 за Аустралију, погодио је хорог преко целе центарске линије Аустралије, а затим следећи напад погодио тежак шут из окрета за +3. Богдан Богдановић решава утакмицу са 2 пенала. Победа Србије 95:90. Чекамо бољег из дуела САД и Бразил.