Globalistički imperijalizam doživeo je poraz i ne preostaje mu ništa drugo nego da poveća represiju. Ta represija može da bude progon mišljenja, „kenselovanje“, a može da se pokazuje i kao izborna krađa u korist globalističkog kandidata ili sudski progon i ide sve do atentata. Zato i presudu Marin Lepen treba posmatrati u širem kontekstu.
Marin Lepen je samo poslednja u nizu lidera širom Evrope (i Amerike) koja se našla na udaru zbog političkih stavova. Spisak onih koji su progonjeni je poduži i na njemu su, između ostalih Kalin Đorđesku, Mateo Salvini, Andrej Babiš i Milorad Dodik, dok su Donald Tramp i Robert Fico bili žrtve atentata.
Globalistički imperijalizam udario u zid Rusije i Kine
Prema rečima advokata Branka Pavlovića, globalistički imperijalizam udario je u zid razvojem Rusije i Kine i uspostavljanjem čvrstih veza između ove dve zemlje, kao i međunarodnim organizacijama proisteklim iz te saradnje – Šangajske organizacije za saradnju (ŠOS) i BRIKS-a.
„Taj poraz oni ne žele da priznaju, a sama činjenica da su poraženi je stvorila mogućnost unutrašnjih vrenja u svim ključnim državama kolektivnog Zapada, koje takođe zahtevaju da se odustane od globalizma“, objašnjava on.
Zbog toga što je vrenje protiv globalista uzelo maha, oni na različitim meridijanima moraju istovremeno da primenjuju represiju.
„To onda čini jasnijom sliku o kakvom zapravo zlom i malignom konceptu je reč. I mi se sada suočavamo sa time. Pokušaj globalista da pobede istorijski tok je osuđen na neuspeh; oni nemaju nikakve šanse da to postignu, ali mogu da nanesu mnogo štete“, ističe Pavlović.
Evropljani ništa nisu naučili iz Vensovog minhenskog govora
Globalistima nije bitno ko je kog političkog ubeđenja, te se, kako naš sagovornik smatra, ne radi o progonu nove evropske desnice. Vlast u Kini nije desničarska, kaže on:
„Njima je samo važno da li ste globalista ili niste. Sve što nije globalista, za njih je apsolutno neprihvatljivo sa bilo koje strane da dolazi. U Evropi one koji deluju suverenistički, temelje se na naciji i traže snagu u volji građana, a baziraju se na kulturološkom obrascu i tradicionalnim vrednostima tog društva, svrstavaju u desne opcije. U suštini one nisu desne, nego su antiglobalističke, a da bi to mogle da budu, moraju da budu utemeljene u svom narodu i u svom društvu“.
Pokazalo se da je nedavni govor američkog potpredsednika Džej Di Vensa tačan – kome je zvučao preterano ili prenaglašeno, sada se kaje i shvata da Evropljani sami odustaju od svojih najboljih tradicija, od kojih su odustali još odavno. Međutim, to odustajanje nije bilo toliko vidno dok je Evropa bila moćna i, zajedno sa SAD vladala svetom.
„Kada su ih Rusija i Kina, pa onda i Indija i ostali, doveli u suštinski poraženu poziciju, onda su krenula vrenja unutar tih društava zato što taj nezajažljivi finansijski kapital koji stoji iza globalističkog koncepta, mora da uzme profit za sebe, pa ako ne može izvan države, uzeće unutar države i tako stvara bes ljudi i nezadovoljstvo građana na kome onda ove opcije kao što je Marin Lepen dobijaju sve veću podršku“, navodi Pavlović.
Evropske političke elite vode unapred izgubljenu bitku
Prema oceni političkog filozofa Dragoljuba Kojčića, otkako je Donald Tramp preuzeo vlast, došlo je do političkih polarizacija koje dobijaju sve fatalnija rešenja. Evropska politika je, pri tom, sve bogatija strankama nove desnice, među kojima su mađarski Fides, nemački AfD ili francusko Nacionalno okupljanje.
„One predstavljaju veliki izazov za dominantni kurs koji je do sada vladao u Evropi i koji se sada oseća ugroženim“, navodi on.
Evropa se nikada i nije ponašala drugačije – njene političke elite su uvek generisale svoju moć na strahu. Nekada je to bio strah od SSSR-a, danas je to raspirivanje straha od Rusije. Na unutrašnjem planu, strah je raspirivan od tzv. evrokomunizma, sada se raspiruje strah od nove evropske desnice.
„Ona je uvek proizvodila to umišljeno, defanzivno jedinstvo. Sada je samo prinuđena da se radikalnije bori protiv bilo kakvog autonomizma“, ističe naš sagovornik.
Danas, pak, Evropa nema oko čega da se okupi, međutim, s obzirom da trenutne političke elite žele da zadrže vlast u svojim rukama, pokušaće da eliminišu svakog za koga posumnjaju da im je protivnik.
„Pošto je upravo autonomizam nadolazeća snaga, onda dolazi do takvih obračuna, kakav je obračun sa Marin Lepen. I tek će ih biti. Ali, što se mene tiče, to je unapred izgubljena bitka“, zaključuje Kojčić.