Početna » Sport » Španija preko Francuske u finale EP

Spektakularno polufinale Eura

Španija preko Francuske u finale EP

Reprezentacija Španije plasirala se u finale Evropskog prvenstva pobedom nad Francuskom 2-1.

Utakmica između Španije i Francuske opravdala je očekivanja i epitet da je reč o “finalu pre finala”. Gledaoci su su mogli uživati u brzom, otvorenom i kvalitetnom fudbalu na obe strane terena.

A da će tako biti, videlo se već u prvih 10 minuta. Prvo je Fabian Ruiz u 5. minuti promašio stoodstotnu šansu, a tri minute kasnije Francuska je povela. Sjajan centaršut Mbapea odlično je ispratio Kolo Muani i ugurao loptu iza leđa Unai Simona.

Španija je nastavila da igra ofanzivno, ali nije pronalazila put do gola. A onda bomba u 21. minuti – mladi Jamal uputio je projektil sa 25 metara za izjednačenje. Ovim golom, Lamine Jamal postao je najmlađi strelac na Evropskim prvenstvima.

Nije Španija dugo čekala na novo radovanje. U 25. minuti u šesnaestercu sjajno se snašao Dani Olmo, uputio odličan šut koji je u mrežu skrenuo Žil Kunde.

Ostatak utakmice protekao je u taktičkom nadmudrivanju dva trenera, ali nije bilo mnogo prilika. Španci su čuvali rezultat, te su pretili iz kontri.

Posljednjih 10 minuta Francuzi su bacili sve karte u napad. Mbape se u 86. našao u fenomenalnoj šansi, ali prebacio je loptu visoko preko gola. Međutim, Španija je do kraja strpljivom igrom sačuvala svoj gol i otišla u finale evropskog šampionata.

U finalu Eura čekaju boljeg iz meča Engleska – Holandija, koji se igra sutra od 21 čas.