Početna » Sport » Potopljena Hrvatska: Vaterpolisti osvojili zlato

Treće zlato zaredom

Potopljena Hrvatska: Vaterpolisti osvojili zlato

Vaterpolisti Srbije osvojili su zlatnu medalju na Olimpijskim igrama pobedom nad Hrvatskom u finalu 13-11. Ovo je treća zlatna medalja uzastopna za reprezentaciju Srbije.

Nije na početku turnira delovalo da vaterpolisti mogu ponoviti uspeh iz Tokija i Rija. Pogotovo nakon ubedljivog poraza od Australije. Ipak, podigli su se naši reprezentativci kad je bilo najvažnije i maestralnom igrom došli do kraja.

U utakmici protiv Hrvatske Srbija je krenula čvrsto i organizovano kao protiv SAD. Brzo su se odvojili na dva razlike, a fantastičnom odbranom, pogotovo sa igračem manje, održavali su prednost. Došla je ona i do maksimalnih +4.

Hrvati se vraćaju početkom poslednje četvrtine, Srbija ne nalazi rešenja u napadu, ali i dalje se dobro brane.

Tri minute pred kraj Srbija daje go za tri gola razlike, što je, ispostaviće se bilo dovoljno. Vaterpolisti su olimpijski šampioni i Srbiji donose treće zlato na ovim Olimpijskim igrama.