Почетна » Друштво » Слободан Антонић: Нема среће док држава не укине алиментацију за НВО

Слободан Антонић: Нема среће док држава не укине алиментацију за НВО

Професор социологије на београдском Филозофском факултету каже да су се последњих пар година слиле велике количине новца за борбу против „малигног руског утицаја“ и сламање „српског национализма“

Између тога да ли ће Брисел или САД да скрешу буџете за финансирање невладиних организација, професор социологије на Филозофском факултету у Београду Слободан Антонић сматра да је за нас далеко важније питање хоће ли НВО наставити да користе новац из државне касе „како би нас систематски дезоријентисали и залуђивали“.

У интервју за „Новости“, колумниста РТ Балкан и руководилац Одељења друштвених наука Андрићевог института изричит је да нема „среће ни за нашу културу, ни за нашу јавност, ни за наше друштво“, док се са буџета не скину „силне токсичне НВО“.

„Велике су паре последњи пар година ушле у борбу против ‘малигног руског утицаја’, а да не говоримо о новцу који већ деценијама овде стиже како би се сломио ‘српски национализам’, како бисмо се најзад ‘суочили с прошлошћу, и дакако би се подмазала пробриселска и НАТО пропаганда. Срећом, колико год да су мантрали преко медија, колико год да су нас покушавали хипнотисати преко „НВО књижевности“ и којекаквих уметничких ‘перформанса’, па чак и преко „реформисаног школства“, ти носиоци неокултурне политике тешко да су имали неког успеха. Овај народ је некако увек остајао при здравој памети. То је заиста задивљујуће. И то показује такву виталност духа која је за свако поштовање“, рекао је Антонић у интервјуу.

Антонић је недавно добио награду Светске организације за интелектуалну својину National Award for Creativity за последњу објављену књигу „Колонијално (анти)образовање“.

Извор: РТ Балкан

Повезани чланци:

Портал Компас Инфо посебну пажњу посвећује темама које се тичу друштва, економије, вере, културе, историје, традиције и идентитета народа који живе у овом региону. Желимо да вам пружимо објективан, балансиран и прогресиван поглед на свет око нас, као и да подстакнемо на размишљање, дискусију и деловање у правцу бољег друштва за све нас.