Почетна » Слободна зона » Први избор за „виртуелне мисице“: Такмичење у лепоти у ком учествују компјутерски генерисане жене

Први избор за „виртуелне мисице“: Такмичење у лепоти у ком учествују компјутерски генерисане жене

Платформа посвећена креаторима садржаја за друштвене мреже „The Fanvue World“ одржаће прву доделу Нарада за АИ креаторе, у којој ће се вештачки генерисане слике и инфлуенсери такмичити за прво место и 20.000 долара.

У склопу награда биће проглашена и АИ мисица и то у три категорије:
• Изглед: „Класични аспекти избора за мис, који подразумевају лепоту, позу и јединствене одговоре на низ питања“.
• Употреба АИ алата: „Вештина и имплементација употребљених АИ алата, укључујући визуелне детаље око очију и шака“.
• Успех на друштвеним мрежама: „Заснован на њиховом односу са пратиоцима, стопи раста публике и употреби других платформи, попут Инстаграма“.
Учесници треба да конкуришу са својим креацијама и одговоре на серију питања, а биће најпре направљен ужи избор десет кандидата, пре него што на онлајн церемонији доделе награда буду проглашене мис и њене две пратиље.
Победник ће освојити 5.000 долара у кешу, као и „менторски програм за креаторе“ вредан 3.000 долара.
Један од оснивача „“The Fanvue World“ Вил Монанге нада се да ће такмичење стећи статус „Оскара у сфери АИ креатора“.
У жирију су две стварне особе, међу којима и историчарка Сели Ен Фосет, али и АИ модели Емили Пелигрини и Аитана Лопез, виртуелна манекенка која својим творцима доноси зараду од 10.000 евра месечно, „носећи“ одећу познатих брендова, пише Јуроњуз.
Нереалистични стандарди лепоте

У јеку забринутости због последица које би промовисање нереалистичних стандарда лепоте могло да има нарочито на младе, делује да такмичење у „виртуелној лепоти“ само долива уље на ватру. Чак су и АИ чланице жирија „оличење савршенства“ које је женама од крви и меса недостижно, али Фосет, која је специјализована за историју такмичења у лепоти, тврди да овде није реч о њиховом изгледу.

„Овде се не ради о задњици, грудима и фантастичној фигури. Креатори имају прилику да промене перцепцију јавности у погледу АИ жена и ја се надам да ћу играти улогу, тако што ћу одабрати победницу која представља модерни свет“, рекла је она.

И организатори награде тврде да им није намера да намећу стандарде у лепоти, него да одају почаст вештинама и знањима креатора модела заснованих на вештачкој интелигенцији.
„То је такмичење уметничких, креативних талената и у лепоти радова креатора. Баш као и у традиционалним изборима за мис, чак постоји и питање на које ће (АИ) учеснице одговарати, а то је: ‘Када бисте имали само један сан да свет учините бољим местом, шта би то било?'“, рекао је представник.
Јасно је, међутим, да одговор неће дати из сопственог искуства, него на основу података којим су их „научили“ њихови творци.

Извор: Спутњик

Повезани чланци:

Портал Компас Инфо посебну пажњу посвећује темама које се тичу друштва, економије, вере, културе, историје, традиције и идентитета народа који живе у овом региону. Желимо да вам пружимо објективан, балансиран и прогресиван поглед на свет око нас, као и да подстакнемо на размишљање, дискусију и деловање у правцу бољег друштва за све нас.