Почетна » Историја » „Душанов мост“ у Скопљу: Симбол царске славе и капија Старе Србије

Душанов мост је симбол старе српске престонице Скопља

„Душанов мост“ у Скопљу: Симбол царске славе и капија Старе Србије

Као што је Ајфелова кула знаменитост Париза или Кип Слободе заштитни знак Њујорка, тако је и Душанов мост заштитни град старе српске престонице Скопља.

Нигде у Скопљу не можете боравити а да га не видите. Исто тако, уколико се не фотографишете на или поред моста, сматрајте да нисте ни били у Душановом граду.

Новопечени „Северни Македонци“ желе да сакрију вековну истину

Данас овај мост Титови новопечени “Северни Македонци” зову “Камени мост” само да би избрисали успомену на то ко га је направио и ко је од овог дивног српског града направио праву царску престоницу. Истина, многи стари Скопљанци ће вас опоменути да то није “Камени” већ Душанов мост…

Исто тако, историјски посматрано, ни један римски папа није могао да сања ни у најлуђим сновима да ће обилазити српске земље. Ето, пре пар година, римски папа Фрања је прешао и преко моста цара Душана Силног.

Ми Срби морамо више да обилазимо Стару Србију

Обиђите га Срби и обилазимо чешће Стару Србију, макар застанимо мало поред наших светиња и стратишта из Балканских и Првог светског рата на путу ка обалама Егејског и Јонског мора у летњим месецима.

Између данашње српске и грчке границе од историјских споменика можете наћи само трагове античке (грчко-римске), ромејске, османске и српске националне културе. Као и у централној Србији, на том простору нема бугарских или новонасталих “македонских” националних историјских споменика.

Извор: Ројалистички клуб

Припремила редакција Компас инфо
Повезани чланци:

Портал Компас Инфо посебну пажњу посвећује темама које се тичу друштва, економије, вере, културе, историје, традиције и идентитета народа који живе у овом региону. Желимо да вам пружимо објективан, балансиран и прогресиван поглед на свет око нас, као и да подстакнемо на размишљање, дискусију и деловање у правцу бољег друштва за све нас.