Почетна » Спорт » Потопљена Хрватска: Ватерполисти освојили злато

Треће злато заредом

Потопљена Хрватска: Ватерполисти освојили злато

Ватерполисти Србије освојили су златну медаљу на Олимпијским играма победом над Хрватском у финалу 13-11. Ово је трећа златна медаља узастопна за репрезентацију Србије.

Није на почетку турнира деловало да ватерполисти могу поновити успех из Токија и Рија. Поготово након убедљивог пораза од Аустралије. Ипак, подигли су се наши репрезентативци кад је било најважније и маестралном игром дошли до краја.

У утакмици против Хрватске Србија је кренула чврсто и организовано као против САД. Брзо су се одвојили на два разлике, а фантастичном одбраном, поготово са играчем мање, одржавали су предност. Дошла је она и до максималних +4.

Хрвати се враћају почетком последње четвртине, Србија не налази решења у нападу, али и даље се добро бране.

Три минуте пред крај Србија даје го за три гола разлике, што је, испоставиће се било довољно. Ватерполисти су олимпијски шампиони и Србији доносе треће злато на овим Олимпијским играма.