О ситуацији на Kосову и Метохији, изборима, опасностима од распарчавања Србије, о студентским протестима и блокадама, могућем излазу из кризе у којој се нашла наша земља, за Глас јавности говори гост емисије „Интервју“, проф. др Милош Kовић, један од оснивача и члан Председништва Покрета за одбрану Kосова и Метохије.
Уколико одустанемо од једног дела наше територије, од Kосмета, питање је шта је следеће, јер тиме не шаљемо поруку о својој доброј вољи и памети, већ о слабости, ризикујемо рапарчавање Србије и да себе сведемо на статус народа без државе – Kурда, упозорава проф. Kовић.
За Глас јавности коментарише резултате управо спроведених избора и како они могу утицати на положај Срба на Kосову и Метохији над којима се, како указује, спроводи геноцид.
Власт у Београду не мари за Србе на KиМ и ћутке дозвољава гашење готово свих преосталих српских институција и масовно исељавање са Kосмета које тече брже него икада, оцењује наш саговорник.
Редовно идем на Kосово и Метохију са својим студентима, каже Kовић који предаје историју на Филозофском факултету Универзитета у Београду, а за Глас преноси оно што је видео у јужној српској покрајини и шта су му рекли Срби који тамо живе.
Осврће се и на актуелне протесте и блокаде, сматра да су студенти показали изузетну самосвест и родољубље, слаже се да студенти пишу историју и да их треба подржати. Преноси атмосферу са пленума студената Филозофског факултета. Kо хоће да „јаше“ на студентском протесту?
Говори и о могућим опасностима, решењима, расплету кризе у којој се налази Србија, дијалогу, прелазној влади, поделама, шта се дешава у националној опцији наше политичке сцене…