Почетна » Слободна зона » У Њујорку живи 359.000 милионера

Њихово богатство је три билиона долара

У Њујорку живи 359.000 милионера

Њујорк је најбогатији град света у коме тренутно живи 359.000 милионера и 60 милијардера.

Показало је најновије истраживање лондонске агенције „Henley & Partners“ и јужноафричке фирме „New World Wealth“ за 2024.

Богатство веће од БДП-а Бразила

У последњих 10 година је број милионера у Њујорку порастао за 48 одсто и њихово укупно богатство сада износи више од три билиона долара.

То је више од БДП-а земаља као што су Бразил, Италија или Канада.

На другом мјесту је Сан Франциско и цела област тамошњег залива. Популација милионера у посљедњој декади порасла је за 82 одсто на 305.700.

Ово подручје предњачи по броју милијардера којих има 68.

У САД 11 од 50 најбогатијих градова

Сједињене Америчке Државе предњаче по броју богатих градова. 11 од укупно 50 најбогатијих градова света налази се у тој земљи.

На трећем мјесту се налази Токио са 298.300 милионера и 14 милијардера.

У првих десет су такође ушли Сингапур, Лондон, Лос Анђелес, Париз, Сиднеј, Хонгконг и Пекинг.

На листу најбогатијих 10 градова света је први пут доспео представник Кине, пошто је број милионера у Пекингу порастао у последњој декади за 90 одсто на 125.600.

Где је Европа?

Француски Фигаро скреће пажњу на то да је у Паризу и целом париском региону Ил де Франс регистровано 165.000 милионера и 23 милијардера, што у теорији значи да један од 74 становника те области милионер.

Шарм „Француске ривијере“ још увијек постоји, пошто се више од 25.000 милионера, укључујући девет милијардера, настанило у обалском појасу између Нице и града Езе, истиче Фигаро.

Ако погледамо само Европу, на листи најбогатијих градова се одлично котирају и Милано, Франкфурт, Цирих или Женева.

Извор: CNBC

Повезани чланци:

Портал Компас Инфо посебну пажњу посвећује темама које се тичу друштва, економије, вере, културе, историје, традиције и идентитета народа који живе у овом региону. Желимо да вам пружимо објективан, балансиран и прогресиван поглед на свет око нас, као и да подстакнемо на размишљање, дискусију и деловање у правцу бољег друштва за све нас.