BMW је званично добио новог извршног директора, пошто је Милан Недељковић данас преузео функцију CEO-а компаније, наследивши Оливера Ципсеа након скоро седам година на челу немачког аутомобилског гиганта.
Недељковић, који је до сада био члан управе задужен за производњу, функцију председника Управног одбора и главног извршног директора преузео је 14. маја 2026. године, што је раније потврдио и Надзорни одбор компаније.
У компанији истичу да Недељковић важи за једног од кључних људи иза пројекта „Neue Klasse“, нове генерације електричних возила која представља највећу трансформацију у историји BMW-а, објавио је businesschief.com.
Председник Надзорног одбора BMW-а Никoлас Петер изјавио је да Недељковић поседује „стратешку визију, снажне извршне способности и предузетнички начин размишљања“, оцењујући да управо такав профил лидера треба компанији у периоду велике трансформације аутомобилске индустрије.
Милан Недељковић је у BMW стигао још 1993. године као приправник, а током каријере водио је кључне фабрике компаније у Оксфорду, Лајпцигу и Минхену. Од 2019. године био је члан Управног одбора задужен за глобалну производњу.
Његов долазак на чело BMW-а долази у тренутку када се компанија суочава са великим изазовима – јачањем кинеске конкуренције, притиском Тесле, растућим америчким царинама и убрзаном транзицијом ка електричним возилима.





