Почетна » Економија » Србин званично на челу BMW-а

Милан Недељковић

Србин званично на челу BMW-а

BMW је званично добио новог извршног директора, пошто је Милан Недељковић данас преузео функцију CEO-а компаније, наследивши Оливера Ципсеа након скоро седам година на челу немачког аутомобилског гиганта.

Недељковић, који је до сада био члан управе задужен за производњу, функцију председника Управног одбора и главног извршног директора преузео је 14. маја 2026. године, што је раније потврдио и Надзорни одбор компаније.

У компанији истичу да Недељковић важи за једног од кључних људи иза пројекта „Neue Klasse“, нове генерације електричних возила која представља највећу трансформацију у историји BMW-а, објавио је businesschief.com.

Председник Надзорног одбора BMW-а Никoлас Петер изјавио је да Недељковић поседује „стратешку визију, снажне извршне способности и предузетнички начин размишљања“, оцењујући да управо такав профил лидера треба компанији у периоду велике трансформације аутомобилске индустрије.

Милан Недељковић је у BMW стигао још 1993. године као приправник, а током каријере водио је кључне фабрике компаније у Оксфорду, Лајпцигу и Минхену. Од 2019. године био је члан Управног одбора задужен за глобалну производњу.

Његов долазак на чело BMW-а долази у тренутку када се компанија суочава са великим изазовима – јачањем кинеске конкуренције, притиском Тесле, растућим америчким царинама и убрзаном транзицијом ка електричним возилима.

Повезани чланци:

Портал Компас Инфо посебну пажњу посвећује темама које се тичу друштва, економије, вере, културе, историје, традиције и идентитета народа који живе у овом региону. Желимо да вам пружимо објективан, балансиран и прогресиван поглед на свет око нас, као и да подстакнемо на размишљање, дискусију и деловање у правцу бољег друштва за све нас.